Home   Jak začít s běháním   Trénink na maraton   Vybavení

 

Jak vybrat sporttester221644

Sporttester neboli měřič tepové frekvence, je jednou ze součástí běžecké výbavy, která vám dokáže velice zpříjemnit běh a navíc vám podá potřebné informace, když chcete zhubnout. Důvodů proč takový sporttester vlastnit je víc. Za prvé je vhodným pomocníkem pro kontrolu tréninku, kdy vám řekne, jestli jste ještě ve vhodném tréninkovém pásmu tepové frekvence pro pálení tuků nebo jestli už trénujete srdeční sval na přespolní běh. Za druhé máte přehled o spálených kaloriích, a když má váš stroječek ještě krokoměr, víte i kolik kilometrů jste naběhali.

Teď si nejspíš říkáte, proč vlastnit další krám navíc, když mám chytrý telefon a aplikace. Bohužel chytrý telefon vám tepovou frekvenci nezměří, takže ano, nemusíte si kupovat krokoměr, ale sporttester alternativu nemá. A jak tedy takový měřič tepové frekvence vybrat? Záleží na tom, co od něho očekáváte. Když vám stačí jen přehled o vaší tepové frekvenci, můžete si vybrat ten nejzákladnější model za pár korun. Jestliže chcete sporttester využívat také jako hodinky, můžete si vybrat i dražší modely s odpovídajícím designem. Jestliže chcete model s krokoměrem, čítačem spálených kalorií, stopkami, GPS a dalšími funkcemi, zaplatíte za to odpovídající sumu, ale nic se nebojte, určitě vás nepřivede na mizinu.

Obvykle jsou k dostání sporttestery s hrudním pásem, ty nejefektivněji měří tepovou frekvenci a ve většině případů jsou kompatibilní s většinou zařízení v posilovnách a fitcentrech. Přestože to nemusí znít zrovna pohodlně, hrudní pás není nijak na obtíž a při cvičení o něm prakticky nevíte. Co se týče značky, tak to je zcela na vás. Ve většině případů jsou značky co sporttestery nabízí, v tom co dělají dobré a v podstatě se liší pouze designově, maximálně vám mohou být různé modely jinak pohodlné.

Sporttester je přístroj téměř nutný k určení ideální tepové frekvence, tedy k hubnutí. Jestliže chcete běháním zlepšovat fyzičku a při to ještě hubnout, určitě si pořiďte měřič tepové frekvence.